Tajemnice Aeropolis jako początek drogi zawodowej

Tajemnice Aeropolis to gra edukacyjna, która nie tylko rozwija nasze umiejętności, ale też pozwala na sprecyzowanie swoich zainteresowań, predyspozycji i odnalezienie właściwej drogi zawodowej. To prawdziwa gratka dla osób, które jeszcze nie uczestniczyły w rozmowie z doradcą zawodowym, ponieważ po ukończeniu przygody mogą wydrukować raport i udostępnić go specjaliście w celu wspólnej analizy.

Jak gra Tajemnice Aeropolis pomaga w podjęciu decyzji zawodowej?

Nie wszyscy od małego są pewni, co chcieliby robić w przyszłości. Niektórzy mają tak wiele zainteresowań, że nie są w stanie samodzielnie określić predyspozycji, a tym bardziej jednogłośnie stwierdzić, że konkretny kierunek studiów, czy później zawód będzie tym odpowiednim. Z pomocą przychodzą im gry edukacyjne i doradcy zawodowi.

Tytuł Tajemnice Aeropolis świetnie łączy ze sobą rozrywkę z profesjonalną oceną. Nie obawiajmy się mini gier. Oparte są one o standardowe formularze, jakich używają doradcy zawodowi, a z przygodą powinni poradzić sobie już siedmiolatkowie.

System wysp i predyspozycje zawodowe w grze Tajemnice Aeropolis

Predyspozycje zawodowe gracza podczas fabuły są sprytnie oceniane. Testy nie są podawane wprost, a za pomocą zadań, jakie zlecają do wykonania mieszkańcy poszczególnych krain. Każda z wysp posiada unikalny ustrój, charakteryzujący się określonymi cechami i ulubionymi zajęciami.

Wyspa, w którą wczujemy się najłatwiej, prawdopodobnie będzie przedstawiała najbliższą nam grupę zawodową. Jednak nie nastawiajmy się na jednoznaczny wynik w raporcie. Każdy z nas posiada co najmniej kilka cech, które zapewniają unikalne możliwości. To dlatego zaleca się spotkanie z doradcą i wspólną analizę wyników po ukończeniu gry.

Co daje wiedza o sobie zdobyta podczas gry w Tajemnice Aeropolis?

Wiedza zdobyta podczas gry w Tajemnice Aeropolis pozwoli na łatwiejszy wybór ścieżki zawodowej. Ukończenie przygody nie tylko zwróci naszą uwagę na ulubione czynności, ale także pozwoli poznać swoje słabe strony. Co ważniejsze, mieszkańcy wysp przedstawią nam konkretne zawody i obowiązki, jakie spoczywają na ich wykonawcach. To właśnie tej wiedzy najczęściej brakuje młodym podczas podejmowania wyboru profilu szkoły czy uczelni.